Illegal Illusion - 5+2 dny - Rozhovor

Illegal Illusion - 5+2 dny - Rozhovor

Na novém albu se vyřádili

Kapela lllegal lllusion z Bílovce vydala v srpnu nové album. V říjnu vyjde i na vinylu.

Iva Jalůvková

 

Bílovec.  Fanouškům tvrdší rockové hudby netřeba Illegal Illusion představovat. Kapela patří k tomu nejlepšímu na moravskoslezské hudební scéně. Koncertuje po klubech v celé republice, vystupuje na festivalech u nás i na Slovensku a její písně hrají česká i zahraniční alternativně laděná rádia. Před pár dny přišli muzikanti s novým albem. Jmenuje se Things After Death a podle kytaristy a zpěváka Jiřího Bialíka je to pořádný bůček.

 

 

V čem se album Things After Death liší od předchozího úspěšného minialba Veto nebo vůbec od vaší dosavadní tvorby?

 

VETO jsme pojali tak, že to byla více-méně studiová live nahrávka, kde se dohrávaly jen doprovodné  vokály. Chtěli jsme ho syrové, co se týče zvuku, ořezané na kost, bez experimentů a tak dále. Things After Death  mělo původně následovat tuhle ideu a na albu jsme na ní bez mála 2 roky, nic méně to pořád nebylo ono a ukázalo se to jako slepá cesta. Sebrali jsme odvahu a všechny písně jsme vyhodili. Nakonec to dopadlo tak, že letošní album je oproti Vetu ořezanému na kost pořádný bůček (smích). Vyřádili jsme se na něm maximálně tak, jak to jen šlo. Vše, co jsme tam chtěli mít, tam je a je to pořádně nahlas!

 

 

Jste známí tím, že servírujete svou muziku v netradičním balení. Co vás k tomu vede? Vinylová podoba alba se chystá i tentokrát, kdy bude na světě?

 

Vede nás v podstatě jen to, co chceme po jiných – kvalitně odvedenou práci a ta se týká i bookletu. Veto bylo netradiční v tom, že to bylo velké 12 palcové LP, ale jen jedna strana byla zaplněna hudbou a druhá leptaným obrazcem, s přiloženým multimediáním samostatně neprodejným CD. Důvod byl jednoduchý: původní záměr byl oboustranné 10 palcové EP, ale pět písní nešlo rozdělit tak, aby vešly v plné délce a my se nechtěli ani s jednou skladnou rozloučit, tak kluci z Pohody rec. přišli s tímhle netradičním formátem, navíc pro sběratele vinylů je tohle velmi zajímavé pojetí.

Things After Death je pojato více „tradičně“. Prvního srpna s úplňkem vyšlo CD jako příloha Full Moon magazínu, zároveň jako standartní CD s bookletem a v průběhu října by mělo vyjít jako 12 palcové LP vinyl s kašírovaným otevíracím bookletem, asfaltová placka bude barevná s „haze“ efektem.

 

 

Jak těžké je po sedmnácti letech přinášet stále něco nového?

 

Není to vůbec těžké, protože nic takového cíleně neděláme (smích). Snažíme se jen vlastní sebereflexí a neustálým pochybováním o sobě samých a své tvorbě přistupovat k tomu co vytváříme s pokorou.

 

 

Máte ještě nějaký muzikantský sen? Netoužili jste někdy po tom prorazit v zahraničí?

 

Po tom touží, nebo toužila snad každá kapela a která ne, tak kecá. My už tohle toužení máme za sebou, protože víme, co by takové prorážení v zahraničí obnášelo. Kapely, které stejně jako my občas vyrážejí za hranice, vědí, že to není žádná sranda. Ale i přes to, že v zahraničí nehrajeme pravidelně, máme své desky v zahraničních distribucích, recenze nám tam vycházejí v časopisech, občas se dostaneme do playlistu i nějakého zahraničního rádia. Takže ty naše ega jsou částečně tímhle směrem ukojeny (smích).

 

Originál článek here