News / Press

Illegal Illusion - Rock Hard Magazine
10.03.2013
ILLEGAL ILLUSION patří k těm interpretům, pro něž platí, že raději dvakrát měří, než jednou říznou. I proto původní materiál, který vznikl jakožto následovník minipočinu „Veto“, putoval do koše, a kapela začala tvořit nové skladby naprosto od píky. Čekání a trpělivost se však vyplatily. „Things After Death“ je ostré a dráždivé album, které navíc nadnáší tolik typická naléhavost made in ILLEGAL ILLUSION.

Čti víc...

Illegal Illusion - Fullmoon zine - Rozhovor
09.02.2013
Nenarazíte na mnoho tuzemských kapel, s nimiž byste měli problém je ocejchovat a dát jim nějakou tupou nálepku. A narazíte na ještě méně kapel, o kterých se stále dokola píše stejná písnička o „utajeném drahokamu“. Pokud se pohybujete ve sférách tvrdší rockové hudby, kapelu Illegal Illusion, která hraje od roku 1995, jste museli zaregistrovat a s největší pravděpodobností jste o nich i utrousili pár „sympatických“ poznámek.

Čti víc...

Illegal Illusion - the-aardwark.cz - Recenze
09.02.2013

Bílovečtí Illegal Illusion, od jejichž prvních nahrávek uběhlo už více než patnáct let, jsou po celá ta léta napůl utajeným klenotem tuzemské tvrdé scény. Víceméně se o nich ví, recenze mají obvykle kladné, jenže když potom přijde řeč na jmenování toho nejlepšího, většinou se na ně trestuhodně zapomíná. Přitom už všechna předchozí alba byla více či…

Čti víc...

Le Bain de Maid - Echoes zine - Rozhovor
04.02.2013

Vaše debutní deska vám vyšla u Venus Flag, za čímž se v podstatě skrývá kapela Illegal Illusion. Mohli byste přiblížit, jak došlo k vaší spolupráci?

Rosťa: ILLILL jsou kluci, co muzikou žijou, dávají jí všechno a snaží se dělat věci poctivě a s ksichtem. Stejně…

Čti víc...

Le Bain de Maid - Echoes zine - Recenze
04.02.2013

Jste-li příznivci kapel Ravelin 7, Thema eleven, GNU či v této době hibernujících Esazlesa, zbystřete. A pokud nejste, je načase s tím něco dělat.

    Le Bain de Maid se řadí k služebně mladším spolkům, stejně jako poslední kapela zmíněná v úvodu. Právě jejich hudba mě při poslechu debutní desky „Mlčím, zapomínám“…

Čti víc...

Illegal Illusion - Fullmoon zine - 10 + 1 = Bota
01.02.2013

Nová rubrika 10 + 1 dá nahlédnout, co poslouchají muzikanti napříč žánry. Věku. Pohlaví. Bubeník Bota do toho mlátí v Illegal Illusion a o nich ještě brzo uslyšíme, protože pokud jste nezaregistrovali desku Things After Death, která vyšla mimo jiné i coby příloha časopisu Full Moon (selfpromo), možná si všimnete vinylu, který se valí z pece v těchto…

Čti víc...

Illegal Illusion - Fullmoon zine - Zmínka o vinylu
01.02.2013

Illegal Illusion jsou rocková kapela ze severomoravského Bílovce a navzdory věku jednotlivých hráčů jim už táhne na dvacetiletí. Pohybují se v hůře stylově definovatelných vodách, neboť od samého začátku byli někde mezi rockem, metalem i hardcorem s příměsí grunge, s čímž si mnoho publicistů nevědělo rady, takže je s klidem uložilo do šuplíku „alternativní... co vlastně“. Během let natočili demo, pak alba u Střílek Records, Redblack nebo dokonce u Indies, aby si poslední desku, tedy CD verzi,…

Čti víc...

Illegal Illusion - Fobia zine - Recenze
27.12.2012

Bílovečtí ILLEGAL ILLUSION se na domácí scéně pohybují přes patnáct let, mají za sebou několik nahrávek, platí za kvalitní těleso (aspoň já je mám tak zaškatulkované), avšak neustále zůstávají tak nějak „stranou“. Nejsou zkrátka tolik na očích. Koncertní aktivita tohoto tělesa není kdovíjaká, a tak sice funguje a nahrává desky, ale bez většího ohlasu,…

Čti víc...

Illegal Illusion - Echoes zine - Rozhovor
07.12.2012
Zuřivě hledám něco, co mně posadí na zadek, a občas se to povede!

Čti víc...

Illegal Illusion - Echoes zine - Recenze
07.12.2012
VERDIKT: Silné album na celé své hrací ploše, jasně identifikovatelný rukopis a v neposlední řadě příslib krásné vinylové edice. To jsou Illegal Illusion v roce 2012.

Čti víc...

Illegal Illusion - Muzikus - Recenze
07.12.2012
Severomoravští Illegal Illusion určitě nejsou pro každého, ale jejich snažení je nesmírně cenné. Mají velice osobitý, až unikátní výraz, což je odjakživa deviza k nezaplacení.

Čti víc...

Venus Flag Records - Rozhovor
12.11.2012

Kapely, které jsou tak trochu mimo "scénu". První větu nutno brát s nadhledem, ale právě takové spolky jsou kmenovými partami zbrusu nového nezávislého labelu Venus Flag Records, který rozjeli borci z Illegal Illusion. Venus Flag Records se tak stává značkou kapel, které nepotřebují nálepky právě "in" stylů a štýlečků. O to zajímavější je pak ale…

Čti víc...

Le Bain de Maid - Nová deska
19.10.2012
Nová deska kapely Le Bain De Maid s názvem “Mlčím, zapomínám” je na světě! Vychází jako CD u Venus Flag Records. Můžete se těšit na 5 zbrusu nových skladeb plus jeden bonus track.

Čti víc...

Illegal Illusion - Rock & Pop - Recenze
08.10.2012
Podivuhodná úderka ze severomoravského Bílovce zní na svém novém albu daleko ostřeji a agresivněji než na několika minulých počinech. Skoro bych si troufal tvrdit, že podobně jako ve svých úplných počátcích, ale zároveň zase úplně jinak. Jako kdyby se lllegal Illusion vraceli po spirále zpět k větší tvrdosti, ovšem jaksi poučeně, aby si zachovali vlastní poznávací atributy., které je dělají přinejmenším v rámci zdejší scény jedinečnými.

Čti víc...

Illegal Illusion - 5+2 dny - Rozhovor
07.10.2012
Bílovec. Fanouškům tvrdší rockové hudby netřeba Illegal Illusion představovat. Kapela patří k tomu nejlepšímu na moravskoslezské hudební scéně. Koncertuje po klubech v celé republice, vystupuje na festivalech u nás i na Slovensku a její písně hrají česká i zahraniční alternativně laděná rádia. Před pár dny přišli muzikanti s novým albem. Jmenuje se Things After Death a podle kytaristy a zpěváka Jiřího Bialíka je to pořádný bůček.

Čti víc...

Illegal Illusion - Fullmoon - Recenze
07.10.2012
Jako když zkoušíte novou pálenku: ty vole ta škrábe! Páté album bíloveckých Illegal Illusion pokračuje v nastaveném rock/metalovém hledání a zcela nedůležitá námitka trvá, ba dostává na nové aktuálnosti: ale kde máte svoji scénu?

Čti víc...

Illegal Illusion - Fullmoon - Rozhovor / Profil
07.10.2012
Vždycky jsem obdivoval solitéry. Kapely a lidi, kteří se z nějakého důvodu nehodili nebo ani hodit nechtěli k nějaké „scéně“ nebo labelu, kteří byli miliony světelných let vzdáleni kamarádíčkování mezi lokálními partami. Častokrát to s sebou nese mnohem menší zájem, než by si zasloužili, a taky více práce při zařizování koncertů, nahrávání alb a dalších věcí. Jenže oni tady pořád jsou a ze svých názorů neustoupí ani o centimetr.

Čti víc...

Illegal Illusion - Recenze
20.09.2012
Nejde furt jen vychvalovat. Sere mě současná tvrdá tzv. scéna, resp. její většina. Nejde necitovat. „Shamelessly lying to their faces: Dude, your band is so good, you guys are like the next BMTH and stuff! Yeah, right. You can rip off tattoos, clothes, guitar riffs, but you can’t fake talent.“ Tak pravil globálně Fedor Filimonov (Apostate), a má recht. Breakdowny a hovno k nim, naučená pódiová choreografie a případně rovný kšilt, protože to momentálně frčí...

Čti víc...

Illegal Illusion
02.09.2012

1.srpna vyšlo na našem labelu Venus Flag nové album ve spolupráci s Full Moon magazínem, a to hned ve dvou podobách: jako klasické CD…

Čti víc...

Human Puppet
02.09.2012

Jde nám to jak psům pastva. Ale konečně jsme dodělali další z věcí nahraných v prosinci 2011 v Unartu. Poslouchejte Elevators - Výtahy až do.... (volume samozřejmě doprava).Ještě další 2-3 věci máme rozdělaný na stole. Až s nima budeme spokojený, tak se tu taky objeví.

Čti víc...

Le Bain de Maid
02.09.2012

...včera jsme se vrátili ze studia. Máme nahráno. Teď nás čeká mastering, kterej zabere pár týdnů. Následovat bude lisování no a pak už hurá s tím do světa. První plnohodnotná deska. Le bain de maid EP bude mít svýho velkýho bráchu, Le bain de maid - Mlčím, zapomínám. Čeká na Vás 5 válů plus jedna bonusovka.

Čti víc...